Wyniki 39. Rajdu Polskie Safari zatwierdzone

Zespół Sędziów Sportowych zatwierdził wyniki 39. Rajdu Polskie Safari w poszczególnych klasyfikacjach.

W RMPST zaszła zmiana na podium. Obok zwycięzców – Pawła Molgo i Janusza Jandrowicza (Ford F-150) oraz Miroslava Zapletala i Marka Sykory (F150 Evo) stanęli na nim Marek Goczał i Michał Kuśnierz (Can Am Maverick X3). Wynika to z kary dwóch minut nałożonej na Sławomira Wasiaka i Krzysztofa Antończaka (Ford Ranger). Zajęli oni ostatecznie piąte miejsce, wyprzedzeni jeszcze przez Mirosława Stocerza i Rafała Martona (Can Am Maverick X3 ).

Sławomir Wasiak i Krzysztof Antończak zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu w CEZ (za Molgo i Jandrowiczem oraz Zapletalem i Sykorą).

W RMPST Marek Goczał i Michał Kuśnierz (Can Am Maverick X3) okazali się najlepsi w klasie UTV, Jacek Soboń i Ernest Markowski (Nissan Navara D40) w klasie TH, a Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter (Mitsubishi Pajero) w klasie T2.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych na pierwszym dojechali do mety Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk (Can Am Maverick X3). Tomasz Gołka i Filip Gołka (Jeep Wrangler) zajęli drugie, a Janusz Ellert i Tomasz Kwaśniewski (Toyota Land Cruiser) – trzecie miejsce.

W klasie S2 najszybsi byli omasz Kobyłecki i Michał Pawłowski (Mitsubishi Pajero ), w UTV – Łukasz Kwaśniewski i i Damian Figiel (Can-Am Maverick X3), w Dacia Duster Elf Cup – Paskal Brodnicki i Ernest Górecki.

Tomasz Dąbrowski (KTM EXC-F 450 ) nie dał rywalom żadnych szans w Pucharze Polski w Rajdach Baja w Grupie M. Drugi był Michał Latoch (KTM EXC 450), a trzeci Tomasz Morawski (KTM EXC 450-R).

Marcin Talaga (Can-Am Renegade 1000) wygrał Grupę Q4 przed Andrzejem Pieronem (Can-Am Renegade 1000) i Aleksandrem Piórczyńskim (Can-Am Renegade E).

W klasyfikacji Sponsorskiej PPRB zwyciężył M-For Sport Rally przed Blachotrapezem i M-For Sport.

Foto: Kamil Cichocki