Sześć odcinków w niedzielnej rywalizacji

Odcinkiem Jednorożec o długości ponad 42 kilometrów rozpoczęły się niedzielne zmagania na trasie Rajdu Polskie Safari. Impreza z bazą w Przasnyszu to 3. runda Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i jednocześnie 5. odsłona Mistrzostw Europy FIA Strefy Europy Centralnej.
Na odcinkach zlokalizowanych wokół Przasnysza rywalizują także załogi klasyfikowane w 3. Rundzie Mistrzostw Polski w Rajdach Baja. Łącznie do zawodów zostało zgłoszonych ponad 60 pojazdów.
Drugim odcinkiem w przedpołudniowej pętli jest znacznie krótszy, bo mierzący 28,5 kilometra OS Krzynowłoga. Przed zjazdem do strefy serwisowej w Przasnyszu kierowcy pojawią się jeszcze na trasie widowiskowego odcinka na terenie kamieniołomów Inter-Bor, znanego już z sobotniego prologu.
Druga pętla Rajdu Polskie Safari będzie przebiegała w takiej samej kolejności. Na mecie 40. Rajdu Polskie Safari zawodnicy zameldują się kilka minut po 15.00. Ceremonia odbędzie się na rynku w Przasnyszu.
Po sobotnim prologu w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych na pierwszym miejscu znajduje się załoga Tomasz Białkowski / Dariusz Baśkiewicz w Polarisie RZR PRO XP.