Kto wygra 40. Rajd Polskie Safari? Ruszyła ostatnia pętla

Załoga Maciej Stolarski i Bartosz Dzienis w samochodzie Can-Am BRP prowadzi w klasyfikacji 40. Rajdu Polskie Safari po przedpołudniowej pętli. Po pokonaniu trzech niedzielnych odcinków specjalnych ich przewaga nad Tomaszem Białkowskim i Dariuszem Baśkiewiczem (Polaris RZR PRO XP) wynosi 27 sekund.
Trzecią pozycję zajmują Grzegorz Mikuła i Piotr Szczygieł. Ekipa prowadząca samochód Can-Am Maverick X traci do liderów już blisko 3 minuty.
Rywalizacja na trasie Rajdu Polskie Safari jest niezwykle zacięta. Pierwszą dwójkę dzieli niespełna 30 sekund i o ostatecznych wynikach zadecydują trzy odcinki specjalne popołudniowej pętli.
Niedzielne, poranne odcinki zakończyły się wygraną trzech załóg. Na pierwszym z nich triumfowali Marcin Graczyk i Artur Kordala, drugi padł łupem Białkowskiego i Baśkiewicza, ostatni wygrali aktualni liderzy klasyfikacji generalnej, Stolarski i Dzienis.
Walka o wygraną zapowiada się niezwykle emocjonująco. Niewielkie różnice dzielą także załogi rywalizujące o najniższy stopień podium. Ostatni odcinek specjalny drugiej pętli rozpocznie się chwilę po 15:00. Pierwsze załogi pojawią się na mecie 40 minut później.

 

Czołówka klasyfikacji RMPST po 4 odcinkach specjalnych:
1. Stolarski/Dzienis Cam-Am BRP
2. Białkowski/Baśkiewicz Polaris RZR PRO XP +00:27
3. Mikuła/Szczygieł Can-Am Maverick X +02:52
4. Grajek/Marciniak BMW X5 +03:00
5. Górecki/Górecki Cam-Am Maverick X3 +03:14