Ruszają zgłoszenia do 43. Rajdu Polskie Safari

43. Rajd Polskie Safari będzie w tym roku 4. rundą Mistrzostw Europy FIA Strefy Centralnej w Rajdach Terenowych. Na doskonale znanych i cenionych trasach odcinków specjalnych zlokalizowanych wokół Przasnysza rywalizować będą także załogi walczące o punkty Rajdowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Samochodów Terenowych.

43. Rajd Polskie Safari odbędzie się w ostatni weekend lipca (27-28.07.2024). Dokładnie na miesiąc przed rozpoczęciem imprezy (27.06.2024) uruchomiona zostaje procedura zgłoszeń. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w Regulaminach Uzupełniających dla poszczególnych cykli, które są dostępne w aplikacji Sportity oraz na Wirtualnej Tablicy Ogłoszeń w zakładce ZAWODNICY.

Na starcie Rajdu Polskie Safari zobaczymy również tradycyjnie motocyklistów ścigających się w Mistrzostwach i Pucharze Polski w Rajdach Baja, oraz zawodników próbujących swoich sił w Adventure Pucharze Polski Samochodów Terenowych. Te ostatnie zawody to cykl imprez dla kierowców bez licencji.

W ubiegłym roku zwycięzcami klasyfikacji generalnej rajdu Polskie Safari zostali Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją w BMW X3. Rywalizacja w sezonie 2023 była pełna zwrotów i niespodziewanych rozstrzygnięć. Na ostatnim odcinku przedpołudniowej, niedzielnej pętli Hołowczyc spadł na siódme miejsce i pomimo trudnej sytuacji rozpoczął mozolne odrabianie strat. Ostatecznie wyprzedził drugich w końcowej klasyfikacji Arkadiusza Nadolnego i Michała Marczewskiego w Can-Am Maverick o zaledwie 7 sekund.

43. Rajd Polskie Safari. Ważne daty:

• 27.06 Otwarcie Listy Zgłoszeń oraz procesu akredytacji
• 17.07 Zamknięcie Listy Zgłoszeń
• 23.07 Publikacja Listy Zgłoszeń
• 27.07 Otwarcie Biura Rajdu i Biura Prasowego
• 27.07 Ceremonia Startu 43. Rajdu Polskie Safari
• 28.07 Ceremonia mety 43. Rajdu Polskie Safari