Otwarcie zgłoszeń do 40. Rajdu Polskie Safari

40 Rajd Polskie Safari będzie 3. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i jednocześnie 5. rundą Mistrzostw Europy FIA strefy Europy Centralnej. Impreza z bazą w Przasnyszu odbędzie się w dniach 31 lipca – 1 sierpnia 2021. Lista zgłoszeń do imprezy została oficjalnie otwarta.

Na odcinkach specjalnych równocześnie będzie toczyła się rywalizacja w klasyfikacjach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz rozgrywanych pod egidą FIM mistrzostw i pucharu Polski w Rajdach Baja, w których uczestniczą motocykliści oraz kierowcy quadów.

Rajd Polskie Safari rozpocznie się wieczorem 31 lipca odcinkiem kwalifikacyjnym o długości 11.5 kilometra. Chwilę wcześniej, o 17:10, załogi pojawią się na ceremonii startu. Tego samego dnia najlepsza dziesiątka rundy Mistrzostw Polski wybierze swoje pozycje startowe do niedzielnej rywalizacji na trasie 6 odcinków specjalnych.

Łączna długość prób 40. Rajdu Polskie Safari wyniesie ponad 200 kilometrów. Łącznie z odcinkami dojazdowymi kierowcy będą mieli do pokonania ponad 100 kilometrów więcej.

Start pierwszego niedzielnego odcinka zaplanowano na 08:00. Będzie to najdłuższa próba, zmagania będą toczyły się na dystansie przekraczającym 44 kilometry.
Na mecie rajdu pierwsi zawodnicy zameldują się o 16:45. Podobnie jak ceremonia startu, zamknięcie imprezy odbędzie się na rynku w Przasnyszu.
Obok wspomnianych już klasyfikacji dla Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz zawodów Baja, w ramach 40 Rajdu Polskie Safari odbędzie się także rywalizacja 3. rundy Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych oraz 3. rundy Dacia Duster Motrio Cup.
Lista zgłoszeń, oficjalnie otwarta 30 czerwca 2021 zostanie zamknięta 22 lipca, a jej publikacja będzie miała miejsce 26 lipca.

Poprzednia runda cyklu RMPST, którą był rajd Baja Wysoka Grzęda, zakończyła się bezapelacyjnym sukcesem duetu Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja. Załoga prowadząca BMW X3 CC wygrała cztery z pięciu odcinków specjalnych i pewnie przewodzi w klasyfikacji krajowego czempionatu w grupie T1. Hołowczyc z Kurzeją zdobyli komplet punktów również w pierwszej odsłonie cyklu w sezonie 2021, którą był rozegrany w kwietniu rajd Baja Drawsko.
40 Rajd Polskie Safari jest współorganizowany przez Automobilklub Polski oraz Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu.