Krzysztof Hołowczyc najszybszy na prologu 41. Rajdu Polskie Safari

Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją wygrali odcinek kwalifikacyjny 41. Rajdu Polski Safari. Załoga prowadząca BMW X3 CC na trasie próby Żwirownia Inter-Bor o ponad 8 sekund wyprzedziła Marka Kubiczka i Maksymiliana Staniszewskiego w Can-Am Maverick X3.

Trzecią pozycję zajęli Jacek Żak i Artur Kordala jadący Polarisem RZR Pro Xp, tracąc do zwycięzców już prawie 20 sekund. Po odcinku kwalifikacyjnym pierwsza dziesiątka klasyfikacji wybierze numery startowe do niedzielnej rywalizacji.
W niedzielę odbędzie się sześć odcinków specjalnych, które zawodnicy pokonają w dwóch pętlach. Pierwsza z nich – ponowny przejazd OS Żwirownia Inter-Bor rozpocznie się już o 7:20 nad ranem. Następnie załogi przemieszczą się na odcinek Chorzele, który wystartuje o 8:30, a pierwsza pętla zakończy się walką na OS Jednorożec, ze startem o 10:05.
Po wizycie w strefie serwisowej na miejskim targowisku w Przasnyszy zawodnicy ruszą do drugiej serii przejazdów tych samych odcinków a o 19:15 zameldują się na mecie na rynku w Przasnyszu.

OS1 Żwirownia Inter-Bor
1. Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja BMW X3 CC
2. Marek Kubiczek / Maksymilian Staniszewski Can-Am Maverick X3 +08.2
3. Jacek Żak / Artur Kordala +19.5
4. Piotr Otko / Karolina Otko +22.1
5. Miroslav Zapletal / Marek Sykora +28.6