Terenowe emocje z metą w Przasnyszu. Europejska czołówka na starcie.

45 załóg zobaczymy na trasie tegorocznego Rajdu Polski Safari. Impreza z bazą w Przasnyszu będzie w tym sezonie między innymi 5. Rundą Mistrzostw Europy strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych.

Na starcie pojawią się najlepsi kierowcy w tej dyscyplinie sportu motorowego. W Mistrzostwach Europy, a także rywalizacji w 4. rudzie Mistrzostw Polski w Rajdach Terenowych zobaczymy miedzy innymi Krzysztofa Hołowczyca pilotowanego przez Łukasza Kurzeję na pokładzie BMW X3, oraz ich głównych rywali w walce o europejski prymat, Czecha Miroslava Zapletala i Słowaka Marka Sykorę w Hummerze H3.

Na odcinkach specjalnych Rajdu Polskie Safari będzie walczył także Robert Kufel – jeden z najbardziej doświadczonych kierowców off-road w naszym kraju. Na prawym fotelu jego Forda Rangera zasiądzie równie utytułowany pilot – wielokrotny partner Tomasza Kuchara, Daniel Dymurski.

Łącznie na liście startowej polskiego i europejskiego czempionatu znalazło się 26 załóg. Listę uzupełnia 5 ekip zgłoszonych do Pucharu Polski, a także 14 zawodników ścigających się w Pucharze Polski w Rajdach Baja.
Baza rajdu oraz park serwisowy będą zlokalizowane w centrum Przasnysza, przy stadionie Miejskiego Klubu Sportowego. Tu kibice i fani będą mieli okazję spotkać się z zawodnikami oraz przyjrzeć się pracy zespołów. Start i ceremonia mety odbędą się na malowniczym przasnyskim rynku.

41. Rajd Polskie Safari w tym roku będzie 5. rundą Mistrzostw Europy FIA strefy Europy Centralnej, 4. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Dacia Duster Motrio Cup. Na tych samych odcinkach specjalnych rywalizować będą także podczas rundy mistrzostw i pucharu Polski w Rajdach Baja najlepsi motocykliści oraz kierowcy quadów.

Listy zgłoszeń:
Lista zgłoszeń RPPST – SAFARI 2022
Lista zgłoszeń RMPST – SAFARI 2022
Lista zgłoszeń MPRB PPRB – SAFARI 2022