Bardzo ciekawie w Dacia Duster Elf Cup

Na szybkich i wymagających trasach wokół Przasnysza rozegrana została III runda Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych, a zarazem II runda Dacia Duster Elf Cup 2019. Rywalizację drugiej rundy pucharu wygrał Pascal Brodnicki i Ernest Górecki. Drugie miejsce zajęli Michał Cebula z Filipem Chilarzewskim, a trzecie Maciej Grabowski i Adam Binięda.

Od samego rana świetną jazdą popisywali się Michał Cebula z Filipem Chilarzewskim, Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow oraz Maciej Grabowski i Adam Binięda – w tej właśnie kolejności kończąc pierwszą pętlę. Do walki próbowali włączyć się debiutanci w Dacia Duster Elf Cup – Tomasz Kijanowski i  Michał Jurgała, ale po przygodach na trasie musieli wycofać się z rywalizacji. W drugiej części rajdu wyraźnie przyspieszyła załoga Pascal Brodnicki i Ernest Górecki. Po przedostatnim odcinku specjalnym różnica czasowa wśród pierwszych czterech ekip wynosiła niespełna minutę.

Magda Zając z Michałem Ogórkiem dojechali na piątym miejscu. Dwie ostatnie lokaty przypadły załogom: Wojciech Musiał i  Daniel Siatkowski i Grzegorz Brzeziński i  Mieczysław Sobkiewicz. Po dachowaniu na OS 3 z rywalizacji wycofali się Ewa Soroczyńska i Roman Kiciński.

Zaczęliśmy dosyć spokojnie i jechaliśmy. Mieliśmy taką taktykę z Ernestem, żeby nie zniszczyć samochodu. Na drugiej pętli, kiedy już poznaliśmy trasę, postanowiliśmy przyspieszyć i, jak widać, opłaciło się, bo wygraliśmy. Chcielibyśmy podziękować całemu zespołowi Hołowczyc Racing za doskonałe przygotowanie Dacii, a szczególnie mechanikom, których praca jest podobna do zawodu kucharza. To niewidoczni twórcy sukcesu zachowawczo – mówił na mecie Pascal Brodnicki.

W mojej karierze już trzeci raz zajmuję drugie miejsce, ale cieszę się, jakbym wygrał. Mieliśmy wiele przygód, sporo ryzykowaliśmy, żeby walczyć o dobre czasy. Momentami jechaliśmy na maksa, poza kontrolą. Pilot spisał się doskonale, rywalizacja była bardzo zaciekła, a atmosfera wspaniała. Dziękuję bardzo! – podsumował Michał Cebula.

Cały czas trzymaliśmy się blisko trzeciej lokaty, choć apetyt mieliśmy na więcej, tym bardziej, że po OS 5 awansowaliśmy na drugie miejsce. Nasi główni rywale dali nam prezent, zakopując się na ostatnim przejeździe, ale my znowu przebiliśmy koło i ponad połowę trasy jechaliśmy na feldze – dodał Maciej Grabowski.

Za nami druga tegoroczna runda Dacia Duster Elf Cup, Rajd Polskie Safari, w którym wystartowało 9 pucharowych załóg. W sumie naliczyłem na starcie aż 11 Dusterów, co dobitnie pokazuje, że to auto na stałe wpisało się w krajobraz rajdów cross-country w Polsce. Zadowolone twarze zawodników i emocje, o których opowiadają, są dla mnie bezcenną nagrodą za pracę włożoną w rozwój rajdowego Dustera. W trzecim sezonie Dacia Duster Elf Cup zaczynamy już coraz więcej korzystać z zebranych doświadczeń. Nasze rajdówki są coraz bardziej niezawodne i z powodzeniem konkurują z dużo mocniejszymi autami. Ostatnio uzyskaliśmy homologację w grupie T2, co otwiera nowe perspektywy startów w kraju i za granicą, skąd dociera do nas wiele sygnałów o zainteresowaniu naszym pucharem. Jestem dumny, że dzięki współpracy z Renault Polska udało się nam stworzyć tak ciekawy projekt! – podkreślił Krzysztof Hołowczyc.

Wyniki DDEC 39. Rajdu Polskie Safari:

  1. Pascal Brodnicki i Ernest Górecki (2:20:24)
  2. Michał Cebula i Filip Chilarzewski (2:21:14)
  3. Maciej Grabowski i Adam Binięda (2:21:32)
  4. Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow (2:23:49)
  5. Magdalena Zając i Michał Ogórek (2:24:56)
  6. Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski (2:27:41)
  7. Grzegorz Brzeziński i Mieczysław Sobkiewicz (2:43:19)

Punktacja po II rundzie Dacia Duster Elf Cup 2019: Rzeżuchowski i Jermakow 30; Cebula – 30 pkt., Brodnicki – 30 pkt., Zając – 20 pkt., Grabowski i Binięda – 12 pkt., Musiał  – 6 pkt., Brzeziński i Sobkiewicz – 4 pkt.