Zapraszamy na 38. Rajd Polskie Safari

Zarząd Automobilklubu Polski powierzył mi w tym roku funkcję Dyrektora 38. Rajdu Polskie Safari. I choć przy organizacji imprez sportowych i turystycznych, w tym rund mistrzostw świata, Europy czy Polski,pracuję już od ponad 30 lat, to jednak kierowanie zespołem w RMPST i RPPST jest dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem. Wraz z koleżankami i kolegami z AP oraz Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu, którego działacze są współorganizatorami zawodów zrobimy wszystko, aby nasze zawody wypadły okazale. W ubiegłym roku zawodnicy, dziennikarze i kibice wyjeżdżali do domu zadowoleni – jestem przekonany, że tak będzie i tym razem!

38. Rajd Polskie Safari rozegrany zostanie w dniach 4-5 sierpnia i odbędzie się w obsadzie międzynarodowej. Oprócz bowiem 3. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Dacia Duster Elf Cup oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja stanowić będzie eliminację Mistrzostw FIA-CEZ. Na starcie zobaczymy więc nie tylko wszystkich najlepszych polskich kierowców w tej dyscyplinie, ale także załogi zagraniczne!

Bazą zawodów będzie ponownie gościnny Przasnysz. To dzięki życzliwości władz Powiatu Przasnyskiego, Miasta Przasnysz, Miasta i Gminy Chorzele, Gmin: Przasnysz, Jednorożec, Krzynowłoga Mała i Czernice Borowe będą się mogły odbyć najstarsze cykliczne zawody terenowe w naszym kraju. Rok temu udało nam się nawiązać wiele przyjaźni, które procentują obecnie podejmowaniem wspólnych działań, aby zawody wypadły jak najlepiej.

Pomagają nam nie tylko władze samorządowe, strażacy i okoliczni mieszkańcy, ale także np. księża z poszczególnych parafii. Chodzi bowiem o to, aby rajd przebiegał w sposób jak najbardziej bezpieczny. Nie można bowiem zapominać, że sport samochodowy – ze względu na duże prędkości uczestniczących aut – niesie ze sobą zagrożenia. Zawsze może się przydarzyć ludzki błąd czy defekt pojazdu. Pamiętajmy o tym!

Trasa naszych zawodów w stosunku do ubiegłego roku będzie rozszerzona – odbędzie się w sumie siedem odcinków specjalnych, w tym rozegrany w sobotę, 4 sierpnia widowiskowy prolog. Tego samego dnia na rynku w Przasnyszu odbędzie się także spektakularny wybór pozycji startowych. Będzie więc okazja do porozmawiania z uczestnikami.

W niedzielę, 5 sierpnia do przejechania jest sześć prób – dwie pętle po trzy odcinki. Łącznie OS-y liczyć będą około 224 kilometrów. Więcej szczegółów ujawnimy wkrótce…

Zapraszam wszystkich: zawodników, dziennikarzy i kibiców na Rajd Polskie Safari. Gościnny Przasnysz na Was czeka!

Jerzy Trzaska
Dyrektor 38. Rajdu Polskie Safari 2018