Zamiast gotować – wystartuje w Przasnyszu

Znany mistrz kulinarny, autor programów i książek kulinarnych Pascal Brodnicki dołączył do tegorocznej rywalizacji pucharu Dacia Duster Elf Cup Zasiadł on za kierownicą rajdowej wersji modelu Duster. Jego pilotem został Daniel Siatkowski.

W ten sposób Pascal realizuje swoją drugą – po sztuce kulinarnej – życiową pasję, którą są samochody i rajdowa rywalizacja na łonie natury.

Od dziecka kochałem samochody i miałem już przyjemność jeździć na tzw. zerówce. Obecnie przyszedł czas na pełny sezon rywalizacji w Dacia Duster Elf Cup 2019, który jest rozgrywany w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Wcześniej nie pozwalały mi na to inne obowiązki, ale teraz wreszcie mam możliwość na poważnie wystartować w całym sezonie tego pucharu. Dziękuję za zaproszenie do tej fantastycznej przygody. Po pierwszej rundzie rywalizacji jesteśmy na 4. miejscu, nie obyło się bez niespodzianek, ale jestem bardzo zadowolony z wyniku – powiedział Pascal Brodnicki po pierwszej rundzie Dacia Duster Elf Cup 2019, Rajdzie Geotermia Lądek- Zdrój.

Pascal jeździ taką samą rajdówką jak inni uczestnicy pucharowej rywalizacji Dacia Duster Elf Cup. Samochód został zbudowany na bazie seryjnego auta z silnikiem 1.5 dCi. Zawodnicy startują w grupie S2, w której są dopuszczone ograniczone modyfikacje techniczne aut.

Przypomnijmy, że podczas pierwszych startów (jako VIP) Pascala pilotował Maciej Wisławski (Automobilklub Polski).