Rywalizacja w kilku klasyfikacjach

20 lipca zamknięta będzie lista zgłoszeń do 38. Rajdu Polskie Safari, który rozegrany zostanie w pierwszy weekend sierpnia. Wśród zgłoszonych załóg nie zabraknie gości z zagranicy. Zawody są bowiem rundą Mistrzostw FIA-CEZ. Organizatorzy przewidują, że wśród zagranicznych zawodników, którzy przybędą do Przasnysza najwięcej będzie Czechów. Nasi południowi sąsiedzi w polskim rajdzie zdobywać będą bowiem punkty w swoich krajowych mistrzostwach.

Dla naszej czołówki impreza jest 3. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Jak zwykle liczna grupa uczestniczy w eliminacji Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Dacia Duster Elf Cup to osobna klasyfikacja, ale startujące tu załogi rywalizują też w ramach RPPST.

Z kolei Puchar Polski w Rajdach Baja posiada odrębny regulamin, a Dyrektorem jest Marek Kopczyński (pozostałych rund – Jerzy Trzaska). O miejsca na podium i punkty walczą tu motocykliści i kierowcy quadów.

Kibice oglądać będą mogli zawody przez dwa dni. W sobotę, 4 sierpnia o godzinie 8:30 rozpocznie się Badanie Kontrolne, na którym muszą stawić się wszystkie pojazdy (miejsce: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Stoltrak w Przasnyszu). Oględziny aut, motocykli i quadów potrwają do godz. 14-tej.

Ceremonia startu na rynku rozpocznie się o godzinie 17.00, ale już 20 minut wcześniej pojazdy pojawią się w okolicach rampy. Na sobotę przewidziano jeden odcinek specjalny – prolog Żwirownia Inter-Bor o długości ponad 10 kilometrów.

Pozostałe OS-y odbędą się w niedzielę. Uczestnicy przejadą dwie pętle z trzema próbami na każdej z nich (OS Jednorożec, Chorzele i Krzynowłoga). Łączna długość trasy Rajdu Polskie Safari to prawie 346 km (z czego 233,43 to odcinki specjalne ).

Pierwszy zawodnik wjedzie na metę na rynku w Przasnyszu ok. godz. 15.55. Oficjalne wyniki poznamy o 19.30.