Piotr i Karolina Otko liderami 41. Rajdu Polskie Safari

Załoga Piotr Otko / Karolina Otko prowadzi w klasyfikacji generalnej 41. Rajdu Polskie Safari po czterech odcinkach specjalnych. W porannej pętli aż dwa odcinki padły łupem pary jadącej Can-Am Maverick X3.
Od rana w okolicach Przasnysza pada ulewny deszcz. Trasy są mokre i coraz bardziej błotniste. W takich warunkach wyraźną przewagę mają lżejsze pojazdy, które uzyskały zdecydowanie najlepsze wyniki w przejazdach przedpołudniowej pętli.

Na drugim miejscu plasują się zwycięzcy trzeciej dzisiejszej próby, Marek Kubiczek i Maksymilian Staniszewski (Can-Am Maverick X3), tracąc do liderów ponad 50 sekund. Trzecie miejsce zajmuje załoga Jacek Żak / Artur Kordala w Polarisie RZR Pro XP, ze stratą minuty i 45 sekund.
Poza prowizoryczne podium spadł Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję. Zwycięzca wczorajszego odcinka kwalifikacyjnego zajmował na wszystkich porannych odcinkach pozycje poza pierwszą trójką i w klasyfikacji generalnej jest na czwartym miejscu, tracąc do prowadzących Piotra i Karoliny Otko już ponad 2 minuty.
Na kierowców czeka jeszcze druga, popołudniowa pętla 41. Rajdu Polskie Safari. Ostatni odcinek specjalny ruszy o godzinie 15.10. Meta raju została zaplanowana na 19:15 na rynku w Przasnyszu.

KLASYFIKACJA PO 4 ODCINKACH SPECJALNYCH
1. Piotr Otko / Karolina Otko Can-Am Maverick X3
2. Marek Kubiczek / Maksymilian Staniszewski Can-Am Maverick X3 +0:54.9
3. Jacek Żak / Artur Kordala Polaris RZR Pro XP +1:45.2
4. Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja BMW X3 CC +2:12.0
5. Jarosław Kalinowski / Michał Pielużek Polaris RZR Pro XP +2:48.4