Krzysztof Wicentowicz wciąż niepokonany

Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba wygrali III eliminację Dacia Duster Elf Cup 2018 i zajęli drugie miejsce w grupie S2 podczas 38. Rajdu Polskie Safari. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali zdobywcy trzeciej lokaty w S2 – Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak. Po raz pierwszy na podium, wśród załóg Dacii Duster, stanęli Taduesz Rzążewski i Wojciech Jermakow.

Ze względu na specyfikę tras, rywalizacja na sześciu niedzielnych oesach była bardzo ciekawa, a wielu zawodników popełniało błędy. Z powodu pożaru jednego z pojazdów, OS 4 został przerwany i nie liczył się w klasyfikacji. Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek, objęli prowadzenie na pierwszej pętli, ale przez błąd na OS 5 musieli wycofać się z rajdu. W tej sytuacji na prowadzenie powrócili Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba. Z każdym kolejnym odcinkiem specjalnym swoją pozycję poprawiali Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak. Z szóstej lokaty po OS 1 awansowali na drugie miejsce. Równe tempo i trzecią pozycję utrzymywali Tadeusz Rzążewski i Wojciech Jermakow. Na OS 5 co prawda awansowali na drugie miejsce, ale po OS 6 spadli oczko niżej. Na OS 2 z rywalizacji wypadła załoga – Jacek Jurecki i Marek Wicher. Ich Dacia dachowała i wpadła dowody.

Ten rajd mi odpowiadał. Było siedem, ale krótszych niż zazwyczaj odcinkówspecjalnych. Miały różną charakterystykę i miejscami było bardzo szybko.Szkoda, że z rywalizacji odpadł Konrad bo ściganie się z nim daje adrenalinę.Cieszę się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie – podsumował KrzysztofWicentowicz.

Wklasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowychzwyciężyli Mirosław Zapletal i Bartosz Momot. Drugie miejsce zajęli Michał i Julita Małuszyńscy, a trzecie Mirosław Stocerz i Rafał Marton. W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych wygrali Dariusz Szor i Michał Pielużek. Kolejne dwa stopnie podium uzupełnili Michał Goleniewski i Marcin Michalski oraz Janusz Ellert i Tomasz Kwaśniewski.

Wyniki końcowe Dacia Duster Elf Cup2018/ 38. Rajd Polskie Safari 2018:
1. Krzysztof Wicentowicz/ Bartłomiej Boba 02:47:06
2. Mariusz Pietrzycki/ Kamil Nowak 02:49:30
3. Tadeusz Rzeżuchowski/ Wojciech Jermakow 02:51:20
4. Magdalena Zając/ Kazimierz Ruszel 03:01:21
5. Jan Kozioł/ Piotr Greguła 03:02:36
6. Patrycja Brochocka/ Piotr Binaś 03:01:36
n.u. Konrad Sznajder/ Tomasz Mroczek
n.u. Gość. Jacek Jurecki/ Marek Wicher