Ciekawie w Dacia Duster Elf Cup

Dla kierowców uczestniczących w Dacia Elf Duster Cup, Rajd Polskie Safari będzie nowością. Przed rokiem bowiem uczestnicy pucharu w zawodach nie rywalizowali.
Ponad 200 kilometrów OS-owych na poligonie drawskim podczas drugiej rundy DDEC okazało się mordercze dla samochodów i niezwykle trudne dla załóg. Zwycięzcami w grupie S2 i Dacia Duster Elf Cup 2018 okazali się Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba. To już drugie ich zwycięstwo w tym roku. Załoga z numerem 210 wygrała pierwszą próbę i uzyskała dużą przewagę nad rywalami.
Drugi rezultat w DDEC i trzeci w grupie S2 uzyskali Konrad Sznajder z Automobilklubu Polski i Tomasz Mroczek. Do nich należał też najlepszy czas drugiego odcinka specjalnego, ale nie udało się odrobić strat czasowych z OS 2. Na trzecim miejscu do mety dotarli Dawid Urban i Daniel Siatkowski, którzy przez cały rajd notowali czasy w okolicach podium.

Czuję dużą satysfakcję z jazdy, rywalizacji i samochodu, bo uniknęliśmy awarii. Dużo się działo na tym rajdzie, ale pomimo tych wszystkich problemów staraliśmy się jechać swoje. Szczerze mówiąc wolę trasy takie, jak były wcześniej na Drawsku – czyli szybsze i łagodniejsze dla zawieszenia – komentował po wjeździe na metę Krzysztof Wicentowicz.

Właśnie takie trasy OS-ów będą w Rajdzie Polskie Safari. Ale Konrad Sznajder wcale nie zamierza rezygnować z waliki o tytuł mistrza Polski. Będzie ciekawie!

Klasyfikacja punktowa Dacia Duster Elf Cup po2. rundzie:
1. Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba – 40 pkt.;
2. Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek – 30 pkt.;
3. Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel – 18 pkt.;
4. Jan Kozioł i Piotr Greguła – 13 pkt.;
5. Wojciech Furman i Michał Augustyniak – 12 pkt.;
5. Dawid Urban i Daniel Siatkowski – 12 pkt.;
7. Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak – 8 pkt.;
8. Patrycja Brochocka i Roman Kiciński – 6 pkt.;
9. Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow – 4 pkt.