Ciekawa rywalizacja w Pucharze Dacii

39 Rajd Polskie Safari stanowi drugą rundę Dacia Duster Elf Cup 2019. Na liście zgłoszeń w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych są 22 załogi, z czego aż 9 wystartuje w cyklu DDEC.

Wśród uczestników są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i nowi kierowcy Dacii Duster. Trasy wokół Przasnysza przypominają te znane z samochodowych rajdów szutrowych i znacznie różnią się od terenowych prób na poligonach wojskowych. Są szybkie, równe, ale pełne niespodzianek.

Za nami start w bardzo trudnym rajdzie Baja Aragon w Hiszpanii. To było świetne wyzwanie i trening, ale też wielka radość, że udało się dojechać do mety. Przed nami Przasnysz, czyli rajd inny niż rundy „poligonowe”. Nie można jednak powiedzieć, że łatwiejszy. Na pozornie łatwej trasie jest sporo pułapek i zaskakujących miejsc. Poprzednia runda pokazała, że stawka w Dacia Duster Elf Cup jest bardzo wyrównana, więc zapowiada się ciekawa walka – komentuje Wojciech Jermakow, pilot Tadeusza Rzeżuchowskiego.

Cieszy nas bardzo, że z każdym kolejnym rajdem rośnie zainteresowanie cyklem Dacia Duster Elf. W Przasnyszu wystartują dwie nowe załogi, które mają już rajdowe doświadczenia i wybrały nasze samochody. Puchar rozkręcił się na dobre i jak widać po liście zgłoszeń nasze auta stanowią prawie połowę stawki. Jeszcze bardziej zadowalające jest, że nasi zawodnicy dojeżdżają do mety i zajmują wysokie lokaty Cup – mówi Teresa Wielowieyska, szefowa projektu.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup/39. Rajd Polskie Safari:
* nr. 208 – Tadeusz Rzeżuchowsk i Wojciech Jermakow;
* nr. 210 – Michał Cebula i Filip Chilarzewski;
* nr. 211 -. Maciej Grabowski i Adam Binięda;
* nr. 212 -. Magdalena Zając i Michał Ogórek;
* nr. 214 – Ewa Soroczyńska i Roman Kiciński;
* nr. 215 -. Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski;
* nr. 217 – Pascal Brodnicki i Ernest Górecki;
* nr. 221 – Grzegorz Brzeziński i Mieczysław Sobkiewicz;
* nr. 223 – Tomasz Kijanowski i Michał Jurgała.

Punktacja po I rundzie Dacia Duster Elf Cup:
Rzeżuchowski i Jermakow – 20 pkt.;
Cebula i Górecki – 15 pkt.;
Zając i Mroczek – 12 pkt.;
Brodnicki i Siatkowski – 10 pkt.

Fot.: Renault Polska