Giemza i Marton najlepsi w Przasnyszu

Maciej Giemza i Rafał Marton w Polarisie RZR Pro R wygrali 43. Rajd Polskie Safari, który zakończył się w niedzielne popołudnie w Przasnyszu. Doświadczona załoga awansowała na pierwsze miejsce na ostatnim odcinku specjalnym, po kłopotach prowadzących od pierwszego dnia rywalizacji Karola Lenkiewicza i Dominika Ragiel (Can-Am Maverick X3).

Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zawodów zaliczanych do cyklu Mistrzostw Europy w Rajdach Terenowych strefy Europy Centralnej (CEZ) zajęli Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska w samochodzie Mini John Cooper Works Rally, tracąc do zwycięzców blisko 3 minuty.
Na najniższym stopniu podium stanęli Kuś i Tsyro (Grally OT3), tracąc kolejnych 8 sekund do Macieja Giemzy i Rafała Martona. Karol Lenkiewicz i Dominik Ragiel, którzy prowadzili aż do ostatniej próby, wypadli z czołowej trójki i ostatecznie ukończyli 43. Rajd Polskie Safari na czwartym miejscu.

Na mecie w Przasnyszu nie pojawili się Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja. Ubiegłoroczni zwycięzcy Rajdu Polskie Safari wycofali się z rywalizacji już po pierwszym niedzielnym odcinku specjalnym.